Jak prawidłowo się zmierzyć, żeby kupić bieliznę przez internet?

visibility1457 Wyświetlenia person Opublikowane przez : triffli list W: Bielizna damska

Jeśli planujesz zakup bielizny przez internet, to zacznij od prawidłowego zmierzenia swojego ciała. Będziesz potrzebować przede wszystkim dużego lustra, miary krawieckiej, miękkiego stanika i chwili spokoju.

Lista na start:

1. duże lustro; najlepiej obejmujące całą sylwetkę, tak, żebyś z łatwością mogła spojrzeć na swój bok i swoje plecy. Małe łazienkowe lustro, przy którym będziesz musiała się wykrzywiać, żeby się dobrze zobaczyć, nie spełni tutaj swojej roli.

2. miara krawiecka; bez problemu kupisz ją w każdej pasmanterii. Co ważne, lepiej nie korzystać z miarki budowlanej (nawet jeśli masz ją pod ręką), bo jest sztywna i nie pozwoli Ci dokładnie się zmierzyć.

3. miękki biustonosz;  nie ma znaczenia czy ma fiszbinę czy jej nie ma. Chodzi głównie o to, żeby był to biustonosz bez pianki na miseczce. Pianka dodaje objętości, więc mierząc się w biustonoszu z pianką dodajemy do rozmiaru piersi objętość pianki, co powoduje, że rozmiar naszej miseczki okaże się większy niż jest w rzeczywistości. Za duża miseczka będzie odstawać i zmieniać kształt całego biustonosza.

4. odpowiedni moment cyklu; najbezpieczniejszym momentem na mierzenie piersi jest czas po miesiączce. Dzięki temu, że w organizmie kobiety jest wtedy niski poziom progesteronu i estrogenów ciało nie jest opuchnięte, nie gromadzi wody i zwykle nie ma wtedy uczucia ciężkości i nadwrażliwości.

5. umyte ciało; to ważne, żeby podczas mierzenia ciało było czyste i suche. Jeśli skóra będzie spocona i będzie się kleić, miarka nie będzie się odpowiednio przesuwać i może to zaburzyć prawidłowy pomiar.

 

Do dzieła!

Stajemy przed dużym lustrem w miękkim staniku, ale dobrze założonym, tzn tak, żeby dół przodu stanika był równy z dołem tyłu stanika. Wszystko musi być na jednym poziomie wysokości - przód i tył - wtedy mamy pewność, że piersi są na odpowiedniej wysokości i w odpowiedniej pozycji. Sprawdzamy, czy tył biustonosza nie podjeżdża do góry (nie jest wyżej niż dół przodu biustonosza) i czy ramiączka nie ściągają za mocno biustu i nie podnoszą go do góry. Chodzi o to, by biust by w pozycji naturalnej, bez zbytniego modelowania. Upewnij się, że nie za nisko (jeśli chodzi o przód) ani nie za wysoko (jeśli chodzi o tył stanika). Jeśli wszystko jest w porządku zaczynamy mierzenie.Pierwsza miara - obwód w biuście

Stajemy przodem i zaczynamy od zmierzenia obwodu w biuście. Ważne, żeby robić to przez linię brodawek i żeby tył (po to nam lustro!) była na równej wysokości co przód. Jak się obrócimy miarka krawiecka musi być na tej samej wysokości z przodu i z tyłu. Najlepiej kontrolnie spojrzeć na siebie stając bokiem do lustra, tak żeby widzieć swój tył i przód. To bardzo ważne, żeby zachować idealną poziomą linię, bo jeśli miarka zjedzie w dół to automatycznie będziemy mieć mniejszą liczbę centymetrów. Nasze ciało jest tak zbudowane, że klatka piersiowa rozszerza się do góry, a obniża na dół ze względu na żebra, więc warto zwrócić uwagę na to, czy mierzymy się na jednej wysokości. Brak równej linii poziomej może zaburzyć pomiar i spowodować błędy dobór wielkości miseczki. W czasie mierzenie nie ściskamy piersi, miarka krawiecka nie może powodować robienia się dołków w piersiach, ale mierzymy się coś ściśle, bez zbędnego luzu (powinno nam być nieco ciężko swobodnie przesunąć miarkę w czasie mierzenia). Zapisujemy pomiar i przechodzimy do kolejnego kroku.

 

Druga miara - obwód pod biustem

Zasad przy mierzeniu jest ta sama. Musimy utrzymać jeden poziom - ta sama wysokość z przodu i z tyłu. Mierzymy obwód bezpośrednio pod biustem, ale różnica jest taka, że mierzymy nieco ściślej niż w obwodzie biustu. Tutaj musimy poczuć miarkę, która może nam nawet delikatnie wejść w ciało (ok. 1 cm), szczególnie wtedy, gdy same czujemy, że mamy nieco bardziej ubite ciało albo luźniejsze boczki. W przypadku tego pomiaru lepiej zmierzyć się ciaśniej niż za luźno. Musimy pamiętać, że biustonosze pracują i z czasem się rozciągają (taka ich natura), więc lepiej zmierzyć się ciasno, ale w zgodzie ze sobą. Jeśli lubisz mocniejsze podtrzymanie biustu lub Twój biust jest duży i wiesz, że wymaga mocniejszego podtrzymania zrób to ściślej, tak, żeby poczuć miarkę. Jeśli wolisz nosić bieliznę, która jest niewyczuwalna w codziennym użytkowaniu lub masz biust, który nie wymaga mocnego podtrzymania możesz zmierzyć się nieco luźniej, czyli tak samo jak przy mierzeniu obwodu w biuście. Zapisz swój pomiar i sprawdź naszą tabelę rozmiarów.

 

Trzecia miara - obwód bioder


Ostatnią miarą, której potrzebujemy jest obwód bioder - niezbędny do wyboru prawidłowego rozmiaru przy zakupie majtek. Mamy różne sylwetki i różne długości części ciała, dlatego nie jesteśmy w stanie podać długości lub dokładnego punktu, od którego powinniśmy się zmierzyć. Do mierzenia przyjmuje się najszerszą część ciała razem z pośladkami i zapisuje się to jako obwód bioder. W trakcie mierzenia sylwetka powinna być wyprostowana i dość naturalna. Najlepiej stanąć w lekkim rozkroku i zwrócić uwagę na to czy się nie garbimy i czy na pewno mierzymy się w najszerszej części ciała razem z naszymi pośladkami.

 

Prawidłowe zmierzenie ciała pozwoli Ci właściwie dobrać rozmiar bielizny i kupić ja przez internet. Pamiętaj jednak, żeby zawsze sprawdzić swoje wymiary z tabelą od producenta bielizny i na tej podstawie wybrać odpowiedni rozmiar. Rozmiarówki firm mogą się nieco różnić od siebie, ale prawidłowy pomiar i właściwe odczytanie tabeli producenta ułatwi Ci zakup.Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December